AWT (Akustik Dalga Terapi)

 

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri de Akustik Dalga Terapisi’dir. Dünyada adını Madonna ile duyuran yöntemin popülerliği giderek artmıştır. Sadece cilt gençleştirme değil aynı zamanda selülit tedavisinde de kullanılır. AWT çene altı, kol, boyun ve yüzdeki sarkmalarda da kullanılmaktadır

 

Yüz ovali ve boyunda lifting ve sıkılaşma elde etmek için RF, odaklı ultrason (HIFU), AWT gibi birçok yöntem kullanılmaktadır. RF alt derideki kollajen ve elastin yapımını sağlarken bu sonuç için gerekli ısıya ulaşmak için üst deriyi yakma ihtimalinin olması dezavantajıdır. (soğuk radyofrekans hariç) Odaklı ultrason ise deri altındaki SMAS ’ı hedefleyerek bu dokudaki termal etki ile sıkılaşmaya neden olmaktadır. Fakat alt ciltteki kollajen ve elastine, kan ve lenfatik dolaşım üzerine etkisi bulunmamaktadır.

 

AWT ise tüm dokularda aktivasyona neden olur. Üst deriyi, alt derideki kollajen ve elastin yapımını, SMAS ve kas dokusunu ayrıca kan ve lenfatik dolaşımını uyarmaktadır. AWT asıl etkisini kasları güçlendirerek gösterir; pasif egzersiz benzeri biyomekanik uyarım yapar. İlk seanstan itibaren kırışıklıklarda azalma, yanak, boyun ve gıdı bölgesindeki yağlarda erime, ince ve sıkı bir yüz ovali elde edilir. Lenfatik dolaşımı canlandırarak gözaltı ve yüzdeki ödemin çözülmesini sağlar.