Gözenek Sıkılaştırma

 

DERMAROLLER İLE

 

İğneleme ile mikrotravmalar oluşturulur, kılcal damarlar parçalanır ve böylece yara iyileşme süreci başlar. Trombositler salınır, ortama diğer hücreler gelir, büyüme faktörleri başlıca trombositlerden salınır. Bunlarda deri altı bağ dokusundaki kollajeni sentezleyen fibroblastları çoğaltır, yeni damar oluşumunu arttırır. Aylar süren iyileşme dönemi böylece başlamış olur.

 

Bu yöntemin diğer bir avantajıda mikrokanalların açılmasıdır. Mikrokanallar tıpkı derinin alt katmanlarına giden tüneller gibi işlev görerek deri problemine uygun olan yerel formüllerin deriye geçişini hızlandırır. Gözenekler, %60-70 oranında daha yüzeyselleşip çapları daralır.

 

LAZER İLE

 

Özellikle ablatif fraksiyonel lazerler kullanılır. Ayda bir kez 3-4 seans uygulanır. Gözeneklerde küçülme ve yüzeyselleşme görülür.

 

İĞNELİ RADYOFREKANS İLE

 

ALTIN İĞNE, Monopolar başlık ve Micro İğne RF başlığının kombinasyonundan oluşan estetik alanında kullanılan bir Multi RF cerrahi sistemidir.

MTR (Mikro İğne Terapi RF ) başlığı 0.3mm inceliğindeki 25 iğneyi doğrudan cildin iç ve dış katmanına iterek ilaçların ulaşmasını sağlar ve cilde nüfus eden iğnelere RF enerjisi uygular, o bölgeyi ısıtarak ve cilt iyileşmesini uyararak dermisde ki kollajeni arttırır, elastini gerer.

Altın olmasının nedeni iyi iletken olmasıdır. Bu sayede hedeflenen dokuya gider, yayılmaz, çevre dokuya zarar vermez. Seans sayısı genelde ayda bir 3-4 seans yapılıyor. İşlem hemen sonrasında açılan kanallar sayesinde etkinliği artacak olan PRP, soruna yönelik mezoterapi serumları uygulanabilir. İşlem sonrasında hasta ödeme bağlı gerginlik hisseder. Ama asıl etki 3. haftadan sonra başlar. Cilt sıkılaşır, parlak, sağlıklı, canlı hale gelir. Sarkmalar toparlanır, izler hafifler cilt pürüzsüzleşir. Gözenekler sıkılaşır, kırışıklıklar azalır. Yaz kış yapılabilir.

 

KARBON PEELİNG İLE

 

Q-swich Nd:YAG lazerle karbon losyonunun birlikte uygulanmasıdır.