İğneli Radyofrekans (Altın İğne)

 

İĞNELİ RADYOFREKANS (ALTIN İĞNE), Monopolar başlık ve Micro İğne RF başlığının kombinasyonundan oluşan estetik alanında kullanılan bir Multi RF cerrahi sistemidir.

 

MTR (Mikro İğne Terapi RF ) başlığı 0.3mm inceliğindeki 25 iğneyi doğrudan cildin iç ve dış katmanına iterek ilaçların ulaşmasını sağlar ve cilde nüfus eden iğnelere RF enerjisi uygular, o bölgeyi ısıtarak ve cilt iyileşmesini uyararak dermisde ki kollajeni arttırır, elastini gerer.

 

Aslında radyofrekans uzun yıllardır cilt gençleştirmede kullanılan bir yöntemdir. Altın iğnenin getirdiği yenilik; orta deride etkin termal hasarı oluşturabilmek için gerekli yüksek ısı enerjisiyle, daha önceki RF sistemlerinde olan üst derinin yanmamasının sağlanmasıdır. Altın olmasının nedeni iyi iletken olmasıdır. Bu sayede hedeflenen dokuya gider, yayılmaz, çevre dokuya zarar vermez. Seans sayısı genelde ayda bir 3-4 seans yapılıyor. İşlem hemen sonrasında açılan kanallar sayesinde etkinliği artacak olan PRP, soruna yönelik mezoterapi serumları uygulanabilir. İşlem sonrasında hasta ödeme bağlı gerginlik hisseder. Ama asıl etki 3. haftadan sonra başlar. Cilt sıkılaşır, parlak, sağlıklı, canlı hale gelir. Sarkmalar toparlanır, izler hafifler cilt pürüzsüzleşir. Gözenekler sıkılaşır, kırışıklıklar azalır.