Lazer Tedavileri

 

LAZERLE KARBON PEELİNG:

 

Karbon peelingde QS lazer kullanılmaktadır. Öncelikle leke tedavisinde özellikle de melazma tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca gözenek sıkılaştırma, yağlı ciltlerde yağ dengesini sağlama dolayısıyla akne tedavisi, kırışıklık ve sarkmalarda, cildi tazelemek, parlaklık sağlamak için peeling amaçlı da kullanılan bir yöntemdir.

Yaklaşık 30 dk süren, Yaz kış uygulanma avantajı vardır. Koyu tenli hastalarda bile güvenle kullanılabilir.

 

Cildin temizlenmesinden sonra tüm yüze karbon solüsyonu sürülür. 10 dk kadar beklendikten sonra işleme geçilir.Karbonun cilt hücreleri tarafından tutulması geçekleşir. Lazer ışınları, karbon partikülleri tarafından emilir ve bu partikülleri yüksek hızda patlatır. Bu sayede de cilt yüzeyindeki ölü hücreler temizlenir.

 

Yine cilt altında ısı artışı ile kollajen sentezi uyarılır, cilt yenilenmesi gerçekleşir. İşlem sırasında hafif bir ısı artışı hissedilmektedir. İşlem sonrası yaklaşık yarım-bir saatte geçen kızarıklık dışında kabuklanma gibi yan etkiye rastlanmaz. GKK kullanması önerilir. Leke tedavisinde genellikle haftada bir kez 8-10 seans uygulanır. Seans araları 7-10 gündür. Ciltte tazelik, parlaklık amacıyla yapılması durumunda tek seans bile yeterli olmaktadır. Akne ve yağlı cilt problemlerinin giderilmesinde 5 seans uygulanır.

 

Ailesinde yada kendisinde cilt kanseri öyküsünün bulunması durumunda uygulanmamalıdır.