Lazer Tedavileri

 

LAZER İLE MANTAR TEDAVİSİ

 

Ayak   tırnağına   uygulanan   lazer   ışığı,   tırnak   yatağına,   tırnak   ve etrafındaki   yumuşak   dokuya   zarar   vermeden   uygulanır.

 

Lazerle tırnak mantarı(ayak mantarı) tedavisi esnasında tırnağınızın görünüşünde bir değişiklik meydana gelmemektedir. Tırnak yatağında yapılmış işleme bağlı olarak, zamanla tırnak uzayacak ve yeni gelen tırnakta tedavinin etkisi ortaya çıkacaktır.

 

Birçok   hasta   lazerle   tırnak   mantarı   (ayak   mantarı)   tedavisi   esnasında   ağrı   duymadığını belirtmiştir. Ancak bazı hastalar tırnak üstünde hafif bir ısınma ve tırnakta sızlama duyusundan bahsetmiştir. İşlem sonrasında hemen günlük aktivitelerinize geri dönebilirisiniz.

 

Lazerle   tırnak   mantarı tedavisi   işlemi   yaklaşık   iki   ayak   için   15   dakika   kadar sürmektedir. Bazı hastalar için tek seans yeterlidir ancak çok ileri safhalar için birden fazla seansa (6-8 seans veya fazlası) ihtiyaç olabilir. Lazerle  tırnak mantarı, tedavisinin  ardından   uyulması  gereken   birtakım   kurallar olacaktır.   (Ayakkabıların   değiştirilmesi   ve   3-4   gün   aralıklı   giyilmeleri,   nemden   uzak   durma, pamuklu çorap kullanımı, umumi ortamlardan uzak durma vs.) Bu kurallara uyulduğu takdirde uygulamanın başarı oranı %80 civarıdır.

 

Lazer işlemi sonrası hemen pedikür yaptırabilir ya da oje sürebilirsiniz. Burada önemli olan lazerişlemi   öncesi   dönemdir.   Lazer   işlemi   uygulanmadan   1   gün   önce   ayağınızdaki   tüm   ojeleri temizleyip, ayak temizliğinizi yapmalısınız.

 

Lazerle  tırnak mantarı  (ayak mantarı) tedavisinden  hemen  sonra  tırnak   mantarında   düzelme gözlemlemek   mümkün   olmaz.  Ancak   tırnak   büyüdükçe   temiz   tırnağın   çıktığını   gözlemlemek mümkün. Ayak tırnaklarımız yavaş büyür; özellikle mantarlı tırnak daha da yavaş büyür. Temiz tırnağın oluşması 6 ila 12 ay gibi bir süreyi alabilir